Praha za 299,-Sk

Autor: Stanislav Illéš | 1.2.2008 o 8:00 | Karma článku: 9,13 | Prečítané:  3340x

Teda, letenka stála 299 korún tam, toľko isto späť plus 80 korún za celodenný lístok na MHD. Dávno som v tomto meste nebol, tak som sa tam tešil a s kamarátmi sme aj niečo nafotili.

Pravdepodobne cena leteniek zlákala aj nejakých žiačikov, ktorí spolu s pani učiteľkami (asi celá trieda) cestovali s nami. Pôvodne sme chceli s nimi chodiť aj po Prahe, ale nejako to nevyšlo.
Nerobili sme žiadne veľké plánovanie, za 10 hodín sme chceli vidieť tie klasické pražské zaujímavosti, a tak sme sa z letiska hneď vybrali na Hradčany, kde sme stretli kardinála Vlka idúc zo svätej omše. Prvú sme navštívili svätovítsku katedrálu (vstup je zadarmo).
Odtiaľ pešo ku Karlovmu mostu, ešte sme si odbehli k Pražskému jezuliatku pomodliť sa. Krátka návšteva Staromestského námestia a odtiaľ (aj s pomocou GPS) na Václavské námestie. Električkou sme potom prešli k Veľtržnému palácu. Po chvíľke hľadania sme sa tam boli pozrieť na výstave Fascination of light, bolo to úžasné vysvetlenie, kde všade a ako sa používa svetlo vo svojich najrôznejších formách. Škoda, že naše inštitúcie o túto výstavu (podporovanú fondami EÚ) zatiaľ neprejavili záujem.
Bol to pekný jednodenný výlet, hoci trošku sklamania nám spôsobilo nie len meškanie lietadla, ale aj to, že letecká spoločnosť zrušila svoju dotáciu na parkovné.

Katedrála sv. Víta:

Karlov most a Hradčany:

A iné pražské zaujímavosti:

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Doobeda pretestovali 828-tisíc ľudí, pozitívnych bolo takmer osemtisíc

Covid-19 podľahlo ďalších sedem pacientov, pribudlo 2 573 infikovaných.

Zoroslav Kollár aj dvaja sudcovia idú do väzby

Policajná akcia Víchrica sa týkala celkovo desiatich ľudí.


Už ste čítali?